No Widgets found in the Sidebar

Działalność Gospodarcza to dla wielu jedyny sposób na realizację swoich planów biznesowych i życiowych. Wiele osób zaczynając swoją przygodę z biznesem decyduje się na krok do przodu bez sprawdzenia co ich czeka. Jest to w pewnym sensie wpisane w naturę przedsiębiorców. W najbliższym czasie postaramy się wam przybliżyć informacje na temat tego jak dobrze przygotować się do rozpoczęcia działalności gospodarczej oraz w jaki sposób sprytnie zarządzać swoimi wydatkami. W tym celu postaramy się przygotować dla was serię artykułów w postaci poradników.

Forma działalności gospodarczej

Wybór odpowiedniej formy działalności gospodarczej pozwala ułatwić prowadzenie biznesu pod wieloma względami. Różne formy działalności pozwalają na korzystanie z odmiennych sposobów rozliczania przychodów, kosztów i dochodów. Pewne formy rozliczenia podatkowego są możliwe tylko w przypadku wybranych form działalności gospodarczej. Ostatecznie przekłada się to na szybkość akumulacji kapitału. Jeśli zdecydujemy się na jednoosobową działalność gospodarczą mamy możliwość scalenia swojego majątku z majątkiem firmy. W przypadku spółki prawa handlowego mamy możliwość odseparowania majątku i wypłacania dochodów w postaci dywidendy.

Działalność Gospodarcza – Podatki

W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej duża część naszych przychodów zależy od tego jakie podatki będziemy zobowiązani płacić. W Polsce istnieje progresywna stopa podatkowa dla przedsiębiorców i po przekroczeniu jej wymagane jest opłacanie proporcjonalnie wyższego podatku. Efektem tego jest korzystanie z podatku liniowego lub forma spółki prawa handlowego wypłacająca wspólnikom pieniądze z wybranych tytułów.

Spółki

Jak zdążyliście już zwrócić uwagę dużo piszemy też na temat spółek prawa handlowego. Wynika to z tego, że są jedną z najwygodniejszych form prowadzenia działalności gospodarczej. Spółki pozwalają na korzystanie z konstrukcji podatkowych niedostępnych dla zwykłego przedsiębiorcy oraz umożliwiają na rozdzielenie majątku prywatnego od majątku biznesowego. Więcej na ten temat przeczytacie też w dziale dotyczącym spółek.

Równocześnie polecamy wam dwa inne portale tematyczne, na których dowiecie się więcej na temat obrotu udziałami w spółkach prawa handlowego.

Sprzedaż spółki i gotowe spółki.

Chcesz założyć działalność gospodarczą?! Skorzystaj z usługi wirtualne biuro Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *