...
No Widgets found in the Sidebar
Negocjowanie zarobków w firmie

Negocjowanie zarobków w firmie może być trudnym zadaniem, ale jest to możliwe, jeśli odpowiednio się przygotujesz i będziesz mieć pewność siebie. Oto kilka wskazówek, jak negocjować zarobki:

 • Dowiedz się, ile zarabiają inni na podobnych stanowiskach. Możesz to zrobić, przeglądając strony internetowe z ofertami pracy, rozmawiając z przyjaciółmi i znajomymi lub korzystając z usług specjalistycznych firm.
 • Przygotuj się do negocjacji. Zastanów się, ile chcesz zarabiać i dlaczego uważasz, że jest to sprawiedliwe. Przygotuj również listę swoich osiągnięć i umiejętności, które są istotne dla Twojego stanowiska.
 • Bądź pewny siebie. Podczas negocjacji ważne jest, abyś był pewny siebie i swoich umiejętności. Nie bój się przedstawić swoich argumentów i zażądać tego, co chcesz.
 • Bądź otwarty na negocjacje. Nie oczekuj, że pracodawca od razu zgodzi się na Twoje warunki. Bądź otwarty na kompromisy i dojdź do porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron.

Potrzebujesz przestrzeni biurowej by móc realizować swoje zadania i rozwijać działalność? Zapoznaj się z naszą ofertą coworkingu!

Oto kilka konkretnych wskazówek, jak negocjować zarobki podczas rozmowy o pracę:

 • Poczekaj, aż pracodawca przedstawi Ci ofertę. Nie rozpoczynaj negocjacji, dopóki pracodawca nie przedstawi Ci oferty. To da Ci punkt odniesienia i pozwoli Ci określić, ile chcesz zarabiać.
 • Nie zgadzaj się na pierwszą ofertę. Pracodawcy często celowo oferują niższe wynagrodzenie, aby mieć pole do negocjacji. Nie zgadzaj się na pierwszą ofertę, a pracodawca może być skłonny podnieść swoją propozycję.
 • Bądź konkretny. Nie mów, że chcesz zarabiać więcej. Podaj konkretną kwotę, którą chcesz zarabiać.
 • Argumentuj swoje oczekiwania. Nie bój się przedstawić pracodawcy argumentów, które uzasadniają Twoje oczekiwania. Możesz wspomnieć o swoich umiejętnościach, doświadczeniu, osiągnięciach lub innych czynnikach, które sprawiają, że jesteś wartościowym pracownikiem.
 • Bądź gotowy na odrzucenie oferty. Jeśli nie jesteś zadowolony z oferty pracodawcy, bądź gotowy na jej odrzucenie. To pokaże pracodawcy, że jesteś poważny w swoich oczekiwaniach.

Jeśli już pracujesz w firmie i chcesz negocjować zarobki, możesz postępować podobnie, jak podczas rozmowy o pracę. Pamiętaj jednak, że w tym przypadku pracodawca zna Cię już lepiej i wie, co jesteś w stanie zaoferować firmie. Dlatego musisz mieć jeszcze silniejsze argumenty, aby przekonać pracodawcę do podwyższenia Twoich zarobków.

Oto kilka dodatkowych wskazówek, jak negocjować zarobki, gdy już pracujesz w firmie:

 • Wybierz odpowiedni moment. Nie negocjuj zarobków, gdy firma przechodzi przez trudny okres. Najlepszym czasem na negocjacje jest wtedy, gdy firma radzi sobie dobrze i jest gotowa inwestować w swoich pracowników.
 • Przygotuj dowody swojej wartości. Nie ograniczaj się do mówienia o swoich umiejętnościach i doświadczeniu. Przygotuj również dowody swoich osiągnięć, takie jak raporty, prezentacje lub opinie klientów.
 • Bądź gotowy na kompromis. Podczas negocjacji nie oczekuj, że uda Ci się uzyskać wszystko, czego chcesz. Bądź gotowy na kompromis i dojść do porozumienia, które będzie satysfakcjonujące dla obu stron.

Skontaktuj się z naszym wirtualnym biurem, abyśmy mogli przedstawić Ci naszą ofertę i porozmawiać o Twoich potrzebach!

Negocjowanie zarobków może być trudnym zadaniem, ale jest to możliwe, jeśli odpowiednio się przygotujesz i będziesz mieć pewność siebie. Pamiętaj, że Twoja praca jest cenna i zasługujesz na to, aby zarabiać dobrze.

Wirtualne biuro Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.