No Widgets found in the Sidebar

Stan Prawny Nieruchomości

Usługa stan prawny nieruchomości to komplementarne działania mające na celu uzyskanie prawdziwego stanu faktycznego i prawnego dla klienta zanim dokona on zakupu, sprzedaży lub innej czynności prawnej. W tym celu dokonujemy weryfikacji dewelopera oferującego nieruchomość lub podmioty mającego na celu sprzedaż na rynku wtórnym. Kolejnym krokiem jest badanie księgi wieczystej gdzie sprawdzamy zgodność informacji określonych w księdze ze stanem faktycznym oraz innymi dokumentami, które uda nam się uzyskać. Dodatkowo zabezpieczamy naszego klienta na wypadek gdyby wskazany w księdze wieczystej właściciel miał wadliwy tytuł do własności. Dokonujemy także kontroli w zakresie występowania hipoteki, która może w znacznym stopniu zmienić wartość nieruchomości.

Jeśli podmiot ma zamiar dokonać transakcji zbycia lub nabycia dokonujemy weryfikacji pozostałych ze stron transakcji. Wielu naszych klientów myśli, że proces ten ogranicza się do weryfikacji księgi wieczystej. Owszem znajdują się tam informacje na temat właścicieli, służebności oraz hipoteki. Jednak to nie wszystko. Staramy się zbadać możliwie wszystkie dokumenty, które znajdują się w naszym zasięgu. Dotyczy to np. wypisu i wyrysu z ewidencji gruntów i budynków.

Stan Prawny Nieruchomości – Badanie księgi wieczystej

Proces badania księgi wieczystej to jedna z podstawowych czynności jakie należy wykonać przed zakupem nieruchomości. Znajdują się tam wszystkie informacje na temat tego kto jest właścicielem nieruchomości, gdzie się znajduje dana nieruchomość, czy jest obciążona służebnościami lub hipoteką. Badanie księgi może nastąpić na miejscu w wydziale ksiąg wieczystych lub przez Centralną Informację Ksiąg Wieczystych. Jest systemem dostępnym online. Uzupełniamy te czynności sprawdzaniem wypisów i wyrysów z ewidencji gruntów i budynków. Następnie w przypadku nieruchomości lokalowych badany pozostałe dokumenty związane z spółdzielnią lub wspólnotą.

Weryfikacja umów

Weryfikacja umowy kupna i sprzedaży nieruchomości

W wielu przypadkach nasi klienci dzwonią do nas w sprawie uzyskania informacji na temat zaoferowanej im umowy kupna lub sprzedaży nieruchomości. Proces weryfikacji umowy ma na celu zabezpieczenie interesów ekonomicznych oraz prawnych naszych klientów w momencie dokonywania transakcji związanej z nieruchomością. Dotyczy to zarówno nieruchomości kupowanych na rynku pierwotnym oraz na rynku wtórnym. Proces badania umowy rozszerzony jest bardzo często o jej weryfikację w kontekście stanu prawnego nieruchomości, ksiąg wieczystych oraz wypisów z ewidencji gruntów i budynków. Sugerujemy zazwyczaj dokonania zmian zapisów niekorzystnych dla naszego klienta lub wprowadzenia dodatkowych mających na celu zabezpieczenie jego przyszłej sytuacji prawnej.

Weryfikacja umowy najmu

Najem nieruchomości rodzi bardzo poważne obowiązki dla obu stron tej umowy. Działania naszej kancelarii mają na celu sprawdzić stan prawny nieruchomości. W tym zapisów umowy w taki sposób, aby zabezpieczyć interes prawny i materialny naszych klientów. Ważne jest aby umowa precyzyjnie określała elementy takie jak:

  • przedmiot umowy,
  • zakres korzystania z lokalu,
  • wynagrodzenie za wynajem,
  • sposób prawidłowego zawiązania, modyfikacji oraz zakończenia stosunku najmu.

Precyzujemy tam sposób odebrania lokalu, warunki jakie musi on spełniać. Ponadto warunki jakie muszą zostać spełnione aby w przyszłości dokonać odebrania lokalu po zakończeniu trwania umowy. Zależy nam na możliwie najpełniejszym uregulowaniu wszelkich sytuacji jakie mogą mieć miejsce w przyszłości. Szukasz nieruchomości dla swojego biura – skorzystaj z naszej oferty Coworking Kraków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *