No Widgets found in the Sidebar

Spółki pozwalają na łatwe uregulowanie stosunków właścicielskich. Dotyczy to zarówno wspólników jak i potencjalnych inwestorów. W naszej ofercie znajdziecie także gotowe firmy. Współpracujemy z szeregiem firm zajmujących się sprzedażą i pośrednictwem w sprzedaży spółek prawa handlowego. Umożliwiamy dzięki temu szybkie rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz doradztwo w tym zakresie. Spółki prawa handlowego są trudniejsze w obsłudze biznesowej niż jednoosobowa działalność gospodarcza, ale z tego też powodu umożliwiają one wam więcej możliwości w zakresie rozliczeń z urzędem skarbowym oraz kontrahentami.

Nasi Partnerzy

Sprzedaż spółki – sprzedazspolki.org

Gotowe spółki – gotowespolki.org

Spółki osobowe

Podmioty o charakterze osobowym, to takie gdzie głównym elementem decydującym o powstaniu i jej trwaniu są wspólnicy. W przeciwieństwie do spółek kapitałowych gdzie majątek podmiotu jest elementem nadrzędnym natomiast, wspólnicy zmieniają się na przestrzeni czasu. Do spółek Osobowych zaliczamy:

  • spółka cywilna,
  • jawna,
  • partnerska,
  • komandytowa,

Spółki zagraniczne – Czechy

Wielu przedsiębiorców z polski decyduje się także na zakup firmy lub jej założenie w Czechach. Czechy pomimo małych rozmiarów są krajem o bardzo szybko rozwijającej się gospodarce oraz chłonności rynku wewnętrznego. Podatek dochodowy od spółek wynosi tam 19%, a w przypadku osób fizycznych są dwa progi podatkowe odpowiedni po 15% i 22%.  Czeski odpowiednik ZUS jest także uzależniony od przychodów uzyskiwanych przez przedsiębiorcę co bardzo ogranicza koszty prowadzenia działalności gospodarczej w pierwszym okresie. Jeśli połączymy to z przyjaznym i elastycznym systemem skarbowym w zakresie terminów składek oraz domniemania niewinności w sprawach skarbowych Czechy są doskonałą lokalizacją do prowadzenia biznesu. Tam też można skorzystać z usługi wirtualnego biura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *