...
No Widgets found in the Sidebar

Poznajmy podstawowe cechy coworkingu, które przełożą się na wysoki standard pracy oraz sukces Twojej firmy.

Biuro coworkingowe

Doskonała alternatywa dla młodych przedsiębiorców i freelancerów

Biura coworkingowe posiadają wspólną powierzchnię do pracy przeznaczoną dla freelancerów i młodych przedsiębiorców, którzy mogą wynająć biurko na godziny lub standardowe biuro na stałe. Biurko w coworkingu jest często tańsze niż wynajem biura w budynku biurowym, a do tego stwarza możliwość poznania nowych ludzi i nawiązania ciekawych kontaktów biznesowych.

Praca w środowisku coworkingowym zapewnia lepszy komfort pracy od domowego biura, w którym często rozprasza nas wiele czynników i gdzie nie możemy skupić się na swojej pracy. Poza wygodnym miejscem do pracy biuro coworkingowe to lepsze rozwiązanie od pracy w domu za sprawą doskonałej infrastruktury – czyli, salom szkoleniowym i konferencyjnym do spotkań z klientami, strefie relaksu, kuchni z ekspresem do kawy oraz recepcji z drukarką i skanerem.

Dzięki pracy w przestrzeni coworkingowej możemy nie tylko pozyskiwać dodatkowych klientów wśród innych coworkerów, ale znaleźć tam potencjalnych współpracowników, dzięki którym poszerzymy swoją ofertę o dodatkowe usługi, co pozwoli zdywersyfikować nas biznes. Przyjmując klientów w prestiżowej lokalizacji i ładnie urządzonej sali szkoleniowej z pewnością będziemy traktowani bardziej poważnie niż w przypadku spotkań z  kontrahentami w kawiarni. Biuro coworkingowe będą idealne dla copywriterów, grafików, programistów, młodych przedsiębiorców, pisarzy, architektów etc.

Postaw na wirtualny adres

Dzięki temu rozwiązaniu rozwiniesz skrzydła

Obecnie w dużych miastach mamy prawdziwy wysyp biur coworkingowych, co wcale nie ułatwia wyboru. Bo jak odróżnić od siebie dziesiątki pozornie takich samych firm? Otóż wybierając coworking czy wirtualne biuro powinniśmy wziąć pod uwagę w pierwszej kolejności cenę. Firmy oferują wynajem biurka na godziny, a niektóre posiadają tylko abonamenty za tydzień lub miesiąc. Sam zdecyduj czy potrzebujesz tylko biurka z doskoku, by oderwać się od pracy w domu lub kawiarni czy też chcesz mieć stałą, komfortową przestrzeń do pracy? Analizując oferty przejdźmy się do danego coworkingu i oceńmy standard budynku oraz powierzchni do pracy oraz zastanówmy się czy stosunek ceny do jakości jest dla nas wystarczający. Zwróćmy uwagę też na rodzaj umowy i okres wypowiedzenia oraz formę płatności za biuro – miesięczny lub z góry na rok. Wszystkie te aspekty powinniśmy wziąć pod uwagę przed podjęciem decyzji o wyborze biura coworkingowego.

Jednym z ważniejszych aspektów jest dobra lokalizacja. Ma to znaczenie zarówno dla Ciebie, jak i dla potencjalnych Klientów. Wybierzmy takie biuro, które będzie dobrze skomunikowane z Twoim domem oraz będzie można łatwo do niego dojechać z różnych części miasta. Bardzo często najmądrzejszym rozwiązaniem jest wynajem biurka w coworkingu, zlokalizowanego w centrum miasta. Prestiżowy, wirtualny adres podniesie także wartość Twojej firmy, kiedy dokonasz rejestracji przedsiębiorstwa na budzącej zaufanie ulicy.

Funkcjonalna sala konferencyjna

Opcja równie ważna co komfortowa strefa relaksu

Nie każde wirtualne biuro czy też przestrzeń coworkingowa posiada niezbędne narzędzia do komfortowej i efektywnej pracy. Podstawowym narzędziem wszystkich przedsiębiorców jest wifi. Dziś wszystkie biura coworkingowe je mają, jednak należy zwrócić uwagę czy jest ono wliczone w cenę wynajmu czy też dodatkowo płatne.

Wybierając swój wymarzony coworking sprawdźmy czy sale konferencyjne i sale szkoleniowe są wystarczająco ładnie zaprojektowane i funkcjonalne, by spełnić Twoje oczekiwania podczas spotkań z klientami. Nie wszystkie biura coworkingowe posiadają takie sale, więc musisz sprawdzić to przed podpisaniem umowy. Zobaczmy czy budynek wirtualnego biura jest prestiżowy i wystarczająco reprezentatywny dla Ciebie i Twoich Klientów, co będzie miało duże znaczenie zarówno przy wynajmie biura, jak i tylko wirtualnego adresu.

Sprawdźmy czy biuro ma odpowiednią infrastrukturę taką jak strefa relaksu, dobrze wyposażona kuchnia, ksero i drukarka etc, które zapewnią Ci komfort oraz niezbędne narzędzia do pracy. Zaplecze kuchenne powinno mieć odpowiedni standard, a dobre biuro coworkingowe powinno oferować miejsce do przechowywania osobistych rzeczy. Ważnym aspektem jest wyposażona kuchnia. Zwróć uwagę czy są tam niezbędne naczynia i ekspres do kawy, w którym zaparzysz kawę dla siebie i swoich Klientów. W strefie relaksu odpoczniesz po pracowitym dniu i będziesz mógł oderwać się tam od pracy. Takie strefy zwykle oferują wygodne fotele, hamaki czy nawet konsole, które zapewnią Ci relaks dzięki któremu zyskasz siłę i inspirację do dalszej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.